Balkánský poloostrov

Cestování po Balkáně je zábavné!

Bělogradčik je pravděpodobně první zastávkou cestovatelů, kteří chtějí z Bulharska vidět více, než moře, a kteří se rozhodli projet i méně známé destinace.

Město se nachází nedaleko Vidinu a od hranice se Srbskem k němu vedou cesty v tragickém stavu. Z města do vnitrozemí jsou komunikace v pořádku.

Město je známé hlavně kvůli pevnosti, která je již přes 2000 let zasazena do červenýcch slepencových skal, jež jsou součástí Balkánu (staré planiny). Vstup do pevnosti je 3 Leva (2015). Ve městě je několik restaurací a obchodů.

Nad městem se tyčí vysoká věž televizního vysílače, nad kterou je kopec. Z něj se dá celá krajina shlédnout jako na dlani a až téměř na něj se dostanete vozem. Cesta je velmi úzká a v zimě 2014/2015 velké množství sněhu způsobilo její částečnou neprůjezdnost způsobenou polámanými stromy. Ty však jsou již dávno odklizeny.

Zajímavostí je staré letní kino (uvidíte ve fotogalerii), které zde Bulhaři za socialismu vybudovali a po rozpadu nechali zchátrat a které je umístěno opět mezi červenými skalami.

Celá lokalita je vhodná pro horolezení.

Wikipedia

 

2 thoughts on “Belogradchik

  1. Byli jsme tam a je to paráda! Fakt stojí za to se tam zastavit. Měli jsme na místní poměry naprosto luxusní ubytování – jmenuje se Geto, i s vířivkou! A opravdu pěkné, moderní a čisté.

    Eva Brno

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.