Balkánský poloostrov

Cestování po Balkáně je zábavné!

Po zkušenostech s přívětivým chováním personálu, servírujícím vybrané srbské a černohorské jídlo v prostředí perfektně zařízeného evropského hotelu přímo v Bjelasice se musím podělit o tento zážitek – více informací uvnitř článku.

Hotel Pešič se nachází mezi Mojkovacem, Berane a Kolašinem. Na mapě možná uvidíte ledacos, ale jediná sjízdná cesta k němu vede právě z Berane. Cesta z Berane trvá cca 40 minut. Hotel nabízí levné ubytování, jak jde vidět na ceníku, přičemž rozhodně nezaostává kvalitou ubytování za evropským standardem. Na oficiálních stránkách jsou kontakty a podrobnosti

Příjemné okolní prostředí přímo vybízí k procházkám, my jsme však možnosti ubytování využili k načerpání sil pro ranní výstup na Bjelasici. Na toto pohoří se od hotelu dostanete buď po značených trasách (jdou vidět na mapě) a nebo přímo nahoru do kopce, po trase pro fajnšmekry, přes louky a lesy. Ihned za hotelem si vychutnáte panenskou přírodu, salaše, skalní útvary a ve větší nadmořské výšce na jaře a na podzim neústupná hejna masařek.

Součástí hotelového komplexu je restaurace, velmi dobré sprchy a toalety jsou dostupné i pro návštěvníky restaurace.

Samotný majitel je biočlověk, na zahrádce za hotelem si pěstuje brambory, cibuli atd.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.